Продавець АГРОХИМ agrohim.in.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
225 відгуків
ТОВАР ПРОДАЄТЬСЯ ТІЛЬКИ В ЗАВОДСЬКІЙ ТАРІ !!!Выбрать товар
+380 (73) 525-59-09
+380 (68) 525-59-09
+380 (95) 525-59-09
Київ, Україна
Агрохим
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

ОБЕРЕЖНО!!! Аскохітоз нуту!!!

ОБЕРЕЖНО!!! Аскохітоз нуту!!!

Симптоми. Перші видимі ознаки хвороби проявляються на сходах і проростках у вигляді довгастих, еліпсоідальних, слабо вдавлених, темно-бурих плям. На листках, черешках листя, стебла і бічних пагонах утворюються великі, округлі іноді эллипсоидальные плями з сіро-бурим центром і бурою облямівкою, поцятковані концентричний розташованими пікнідами патогена (рис.222). При сильному ураженні пошкоджені листки жовтіють і всихають. Плямистість на стеблах викликає їх перелом, а тому пошкодження схожі на пошкодження градобоем (рис.223). На бобах плями такі ж, як на інших органах рослин, при цьому, в залежності від періоду зараження, вони можуть бути дрібними або великими. На насінні плямистість неясно обмежена здоровою тканиною, насіння дрібнішають і стають худорлявими.

Збудник. Гриб Mycosphaerella rabiei Lib. утворює луковицевидные, плескаті псевдотеции, містять булавоподібні аски з 8 двуклеточными, гіаліновими аскоспорами в кожному. Конидиальная стадія гриба - Ascochyta rabiei (Pass.) Labr., утворює 1-2-клітинні конідії в пикнидах.

Цикл розвитку. Збудник аскохітозу нуту є типовим патогеном, який поширюється з насінням, заражаючи оболонку насіння, ендосперм або зародок. Гриб зберігається три роки в природно заражених бобах і насіння і близько 1.5 років, якщо вони знаходяться на поверхні грунту. При заорювання на глибину більше 16 см патоген втрачає свою життєздатність приблизно за 30 тижнів. В сухих умовах гриб здатний сапротрофно розвиватися в заражених рослинних залишках.

Умови розвитку хвороби. Розвитку хвороби сприяють температура близько 20-25°С, висока відносна вологість повітря і часті опади. Зволоження необхідно для викиду яких з перітеціі, для звільнення конідій, для їх розповсюдження та зараження оточуючих рослин. Суха погода і температура вище 32°С обмежують розвиток інфекційного процесу.

Заходи боротьби.

1) Використання насіння для посіву тільки із здорових і апробованих ділянок.

2)      Мелкая заделка и сравнительно поздний посев семян нута ограничивают развитие болезни, т.к. сокращается время, необходимое для их прорастания.

3)      При условиях благоприятных для развития болезни, особенно в семенных посевах, проведение обработок фунгицидами, такими как Фундазол (Агрокеми), ТОПСИН М (Саммит Агро), Фундазим (Укравит) и другими фунгицидными препаратами широкого спектра действия.

4)      Своевременная уборка и обмолот ограничивают распространение возбудителя со створок бобов на семена.

5) Ретельне знищення рослинних залишків у кінці вегетаційного періоду глибокою оранкою.

Стійкі до аскохитозу нуту форми з чорними і жовтими насінням.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner